Zpět

Nové audioknihy 37/2019

zpráva, , 15.09.2019
Představujeme deset audioknižních novinek 37. týdne.
Naturalistický román Jerzyho Kosinského Nabarvené ptáče bývá označován za jedno z nejzásadnějších děl světové literatury. V těchto dnech měla premiéru jeho filmová adaptace v režii Václava Marhoula a vydavatelství OneHotBook přispěchalo s audioknižní podobou. Nabarvené ptáče čtou Jiří Köhler a Jan Kačer.

Syrové příběhy z jáchymovských lágrů 50. let, něžný pohled na figurky z pražské Malé Strany 70. a 80. let, kafkovská metafora o fungování komunistické StB, nebo povídka o partě štamgastů, kteří zachrání svou hospodu před divokou privatizací. Audioknihu Souhvězdí Gulag Karla Pecky čtou Miroslav Táborský a Lukáš Hlavica, vydává Daniel Pagáč a Tebenas.

Dům Páně Samuela Shema, způsobil ihned po svém vydání v roce 1978 poprask v amerických literárních i medicínských kruzích. Šokující román s autobiografickými prvky o tom, co se děje ve věhlasné nemocnici, pro Tympanum čte Michal Bumbálek.

Na dveře klepe smrt je osmým příběhem ze série s detektivem Royem Gracem ze sussexské kriminálky britského autora Petra Jamese, vychází ovšem jako první audioknižní. Detektiv si v něm musí poradit s ohrožením rockové hvězdy, kterou pronásleduje posedlý fanoušek či fanynka. Čte Martin Siničák, vydává Tympanum.

Tichá noc je nejnovějším případem Harryho Bosche ze série amerického autora Michaela Connellyho. Bosch v ní vyšetřuje případ týkající se hispánské mafie a staré vraždy. Audioknihu vydává Publixing a Slovart, hlasem série je Ivo Gogál.

 


Historická detektivka Tichý jazyk z cyklu Letopisy královské komory Vlastimila Vondrušky přivádí královského písaře Jiřího Adama z Dobronína až na vídeňský císařský dvůr. Vypátrá špeha, který se vloudil do nejvyšších kruhů české šlechty? To poví Jan Hyhlík v audioknize od vydavatelství Tympanum.

Málokdo tušil, jak dramaticky se Československo změní, když v roce 1927 v prezidentských volbách zvítězil Bohumil Němec, Rudolf Beran se stal ministerským předsedou a izolacionisté převzali v zemi vládu. Příběhy z alternativního Československa Verschluss, napsal Karel Drexler, čte František Dočkal a vydává Epocha.

Fakt hustej nářez je druhým pokračováním kultovního akčního sci-fi Františka Kotlety ze série Bratrstvo krve. O legendárním střetu upírů proti mimozemšťanům bude vyprávět Richard Fiala, audioknihu vydává Epocha.

Markéta Hejkalová se ve své knize Fin Mika Waltari věnuje životu a dílu světoznámého spisovatele a vykládá ho v kontextu kulturního a společenského klimatu ve Finsku první poloviny dvacátého století. V audioknižní podobě účinkují Jan Kačer a Renata Volfová, vydává Hejkal a Audiotéka.

Deset způsobů, jak zůstat kreativní v časech dobrých i zlých představí Austin Cleon, autor bestsellerů Kraď jako umělec a Ukaž, co děláš! Ve své knize Jeď dál připravil návod, jak o kreativitu nepřijít, jak vytrvat, zůstat houževnatý a upřímný sám k sobě. Čte Ondřej Halámek, vydává Jan Melvil Publishing.