Zpět

Příběhy z Mezivěku

Příběhy z Mezivěku
V království propukla vzpoura. Armáda psanců vedená bývalým lapkou Ferrym a odpadlým šlechticem Sebastianem pochoduje k hlavnímu městu. Do země vyrývá ohnivou brázdu a za sebou zanechává jen smrt a zkázu. Na popravištích, nebo v očistných plamenech končí i spousta nevinných lidí. Strach a příležitost rodí udavače a kolaboranty. V zemi panuje chaos. Ten, kdo má možnost a prostředky, prchá na válkou nedotčený jih daleko od hlavního města.

Ucelený povídkový soubor v žánru fantasy se odehrává ve fiktivním období Mezivěku, stovky let po blíže neurčené katastrofě. Na planetě vyhynula většina populace a zbylé lidstvo bylo uvrženo zpět do hlubokého středověku.

Jednotlivé povídky této sbírky si všimají osudů konkrétních hrdinů, které jsou zasazeny do nelehké doby, zvané Mezivěk…
text: AudioStory
PATRICK GRIEL
Je český debutující spisovatel, píšící pod pseudonymem. Hudebník, scénárista a režisér, příležitostný herec. Narodil se v Praze. Vystudoval Střední knihkupecko-nakladatelskou školu. Byl a je vášnivým čtenářem beletrie. Pracoval také dlouhá léta jako knihkupec. V současné době se věnuje psaní a skládání hudby, dramaturgické a režijní práci. Své autorské prvotiny si vydával vlastním nákladem.
autor
Patrick Griel
název
Příběhy z Mezivěku
režie
interpret
Jaromír Meduna, Petr Lněnička, Vojtěch Hájek, Radek Hoppe, Jitka Moučková, Otakar Brousek ml., Petra Špindlerová, Viktor Dvořák
délka
8:03
vydavatel
rok vydání
2021
hudba
Karpof Brothers
zvuk
Daniel Tůma
střih
Daniel Tůma
mastering
Ing. Tomáš Gsöllhofer