Zpět

Vladislav Beneš

Vladislav Beneš
Od dětství působil v dabingu, uplatnil se také jako dětský herec na několika divadelních scénách. Po gymnáziu vystudoval herectví na DAMU, poté strávil dva roky v Divadle J. Průchy v Kladně, od roku 1982 je členem činohry Národního divadla v Praze.
V divadle ztvárnil řadu postav v klasickém i moderním repertoáru. Ještě jako gymnazista se objevil před filmovou kamerou, jeho filmografie je nejpočetnější z přelomu 70. a 80. let, kdy si zahrál sebevědomé a temperamentní mladíky v několika filmech, inscenacích a seriálech. Za zmínku stojí jeho účast v mezinárodně oceněném televizním filmu Chvíle pro píseň trubky nebo později ve dvoudílné televizní hře Nevěsta a Tchýně.

Kromě hraní v divadle se Vladislav Beneš věnuje také divadelní režii a působí jako pedagog na pražské konzervatoři. Významnou součástí jeho práce je dabing. Svůj hlas propůjčil například Richardu Gerovi,  nebo Pierceovi  Brosnanovi, velké dabingové příležitosti mu přinášejí také zahraniční seriály (například Kriminálka Las Vegas).
text: AudioStory