Zpět

Bídníci

Bídníci
Jak spravedlivý je svět, v němž o celém tvém životě rozhodne krádež jednoho bochníku chleba? Radoslav Brzobohatý jako Jean Valjean v rozhlasové dramatizaci úspěšného románu Victora Huga.
K romantickému příběhu o bývalém galejníkovi, který zbohatne a pomáhá svým přátelům, se vracejí nové a nové generace čtenářů, kteří spolu s Hugovými hrdiny prožívají jeden z nejkrásnějších příběhů o utrpení a lásce, jaký kdy byl napsán. Sledujme tedy po letech znovu dobrodružství Jeana Valjeana a jeho věčného stínu Javerta, osudem pronásledované Fantiny a její malé Cossety, ušlechtilého Maria a vykutáleného Thénardiera. Ke kouzlu románu přispívá i to, že děj se odehrává v romantické scenérii staré Paříže třicátých let devatenáctého století, v zákoutí úzkých uliček, za tajuplnými zdmi kláštěrů a hřbitovů a dokonce i v podzemních stokách Paříže.
 
text: Radioservis
autor
Victor Hugo
úprava
Jan Strejček
název
Bídníci
režie
interpret
Radoslav Brzobohatý, Vladimír Brabec, Jiří Plachý, Josef Patočka, Božena Böhmová, Oldřich Janovský, Petr Svoboda, Miroslav Středa, Miluše Šplechtová, Sylva Sequensová, Miloš Rozhoň, Antonín Molčík, Simona Stašová, Eduard Cupák, Karel Urbánek, Oldřich Vlach, Karel Hlušička, Monika Černá, Jan Maršálek, Antonie Hegerlíková, Vladimír Krška, Miriam Kantorková, Martin Růžek, Jan Šťastný, Ivan Řezáč, Jana Paulová, Iveta Dušková, Svatopluk Skopal, Pavel Rímský, Petr Hotmar, Vladimír Pospíšil a další
délka
4:04
vydavatel
rok vydání
2015
hudba
Jiří Váchal
obal
Dita Jiřičková
zvuk
Miloš Kot
mastering
Miroslav Mareš
výroba
Český rozhlas
katalogové číslo
CR0754-2