Zpět

Případů se ujímá Jeeves

Případů se ujímá Jeeves
Pět povídek slavného britského humoristy, ve kterých ožívá svět staré dobré Anglie s mladými pány v kamaších, jejich strýčky, tetami, snoubenkami, komorníky a čaji o páté.
Jsou knížky, po kterých sáhneme, když jsme nemocní. Knížky, které prošly zkouškou času, které nám položili k posteli rodiče a které se my, pokud se nám podaří schovat jim tablet, pokusíme dát svým dětem. Pamatujeme si totiž, že nás tyhle knížky s sebou vzaly do tak napínavého, dojímavého nebo legračního světa, že jsme se z něj po dočtení poslední stránky nechtěli vrátit.
 

Už více než sto let nám podobnou službu dělá dvojice mladého pána a jeho sluhy, Bertieho Woostera a Jeevese, anglického autora Pelhama Grenvilla Woodehouse (1881–1975). Ve více než padesáti povídkách a románech se k našemu velkému potěšení utkává nenahraditelný Jeeves nejen se zamilovanými přáteli, diktátorskými tetičkami, bohatými strýčky, nepřístupnými krasavicemi a jejich rozmary, bulvárními novináři, Američany, nezletilými příbuznými a v neposlední řade s obřími čuníky, ale především se svým pánem Bertiem Woosterem, který se s neutuchajícím nadšením řítí do každé katastrofy.
text: Vít Vencl, Radioservis
autor
Pelham Grenville Wodehouse
úprava
Vít Vencl
název
Případů se ujímá Jeeves
režie
Martina Schlegelová
interpret
Miroslav Táborský, Lukáš Hlavica, Tereza Dočkalová, Jiří Suchý z Tábora, Klára Sedláčková Oltová, Jaromír Dulava, Tomáš Havlínek
délka
1:07
vydavatel
rok vydání
2018
katalogové číslo
CR0969-2