Zpět

Ulička hanby

Ulička hanby
Již dávno, ve svém mládí Jiří Adam z Dobronína poznal Sabinu, která se později stala majitelkou jednoho z nejluxusnějších nevěstinců na Starém Městě pražském. Kromě něj vlastnila také hampejzy v Krakově, v nuzné osadě pod novoměstskými hradbami u Vltavy. Tomu odpornému místu se říkalo Ulička hanby a právě zde došlo k vraždě zámožného šlechtice, vlivného člena královského dvora.
Bakalář Petr s Rozárkou a se svým nedávno narozeným synkem tráví léto na jeho statcích mimo Prahu, a tak královský písař začne pátrat po záludném vrahovi spolu se Sabinou. Na světlo se vynořují okolnosti, které spojují pražskou spodinu s královskými úředníky na vysokých postech. V tomto případu půjde všem zúčastněným o život, protože proti nim stojí bezohledný zločinec.
 
text: AudioStory
autor
název
Ulička hanby
série
Letopisy královské komory
režie
interpret
Simona Postlerová, Pavel Rímský, Jaromír Meduna, Marek Holý, Václav Rašilov, Petr Lněnička, Otakar Brousek, Vojtěch Hájek, Bohuslav Kalva, Zuzana Skalická, René Slováčková, Jiří Valšuba, Ludvík Král, Šárka Vondrová, Martin Janouš, Svatopluk Schuller, Regina Řandová
délka
2:18
vydavatel
AudioStory, Vyšehrad
rok vydání
2015
hudba
Daniel Tůma, Room 02
obal
Vladimír Verner
zvuk
Martin Dušek
střih
Martin Dušek
produkce
Zdena Sirotková, zvukové studio Babidabi