Zpět

Coelho, Obama a Přátelé vévodí novinkám | Nové audioknihy 33-34/2023

zpráva, , 27.08.2023
Novým audioknihám konce srpna vévodí Coelho, Obamová a Přátelé.
Tympanum připravilo s Helenou Dvořákovou zvukovou podobu knihy světoznámého brazilského autora Paula Coelha. Lukostřelec vypráví příběh o moudrosti stáří a o naplněném životě.
 
Faustovská symbolika v historickém milostném románu? To je nová audiokniha české autorky Kristýny Freiové s názvem Lucifer a Markétka. Vydává ji Témbr v interpretaci Vasila Fridricha.

Cosmopolis pokračuje s vydáváním audioknih ze série Romantické útěky anglické spisovatelky Julie Caplinové. Tentokrát v doprovodu Veroniky Lazorčákové navštívíme Hotýlek na Islandu.


Vychází také třetí díl oceňované ságy Kolo času, díky níž se její autor Robert Jordan zařadil mezi velikány světové fantastiky. Audioknihu Drak Znovuzrozený čte Pavel Soukup, vydává OneHotBook.

A pokračuje také série severských detektivek švédské spisovatelky Camilly Läckberg s Ericou Falckovou a Patrikem Hedströmem. Krotitel vychází u Saga Egmont v podání Dany Černé.
 

Vydavatelství Publixing a Ikar zaplňují poslední chybějící místečko v řadě detektivek Václava Neuera. Tiene minulosti jsou dalším případem inspektora Ledeckého, které čte Juraj Smutný.
 
A opět Publixing, tentokrát ovšem se slovenským vydavatelstvím Tatran připravil audioknihu Michelle Obamové Svetlo v nás. Nové příběhy a úvahy o změnách, výzvách a moci čte Zuzana Kyzeková.
 

Vydavatelství Audiotéka a Bourdon vydala společně vtipný a nesmlouvavě upřímný životopis herce Matthewa Perryho. Audioknihu Přátelé, lásky a ten ohromný průšvih čte Aleš Procházka.

A když jsme u těch biografií: nakladatelství MplusV nahrálo životopis jednoho z největších indických duchovních vůdců Mahátma Gándhího. Jmenuje se Můj život a vám ho přečte Vladimír Vokál.

Černý šíp Roberta Louise Stevensona znáte už možná coby rozhlasovou dramatizaci. Teď si ho v edici Dobrodruh vydavatelství Tympanum můžete poslechnout v podání Jaromíra Meduny v nekrácené verzi.

Příjemný konec prázdnin s novými audioknihami přeje naposlech.cz