Zpět

Nové detektivky, fantasy ale i romantika do uší | Nové audioknihy 21/2023

zpráva, , 28.05.2023
Nové audioknihy to jsou tentokrát detektivky, fantasy ale i romantika. Pojďte si vybrat.
Příznivcům norského spisovatele Joa Nesbøho jistě neuteklo Zatmění – už třináctý díl krimi série s Harry Holem. Audioknižně teď vychází v interpretaci Davida Matáska u vydavatelství Voxi.

Další knižní i audioknižní novinkou je Zásnubní prsten Vlastimila Vondrušky. Ten je o pár svazků před Nesbøm – šestnácté Letopisy královské komory čte Martin Zahálka, vydává Tympanum.

Voxi se postaralo o zvukové zpracování nové kriminálky Michaely Klevisové Vraní oko. Slibuje krásnou přírodu Jižní Moravy… a mrtvolu. Další případ Josefa Bergmana čte Jana Stryková.

Tympanum vydává první kousek z démonské série amerického autora Petera V. Bretta. Audioknihu Tetovaný si už teď můžete poslechnout v interpretaci Pavla Soukupa, což zní lákavě, ne?
 

Vydavatelství Pistorius & Olšanská připravilo spolu s Audiotékou vícehlasé zpracování sbírky povídek Vladimira Sorokina Cukrový Kreml, která bezprostředně navazuje na jeho Den opričníka.

Rozpůlený dům je románovou kronikou ze Sudet. Její autorka, Alice Horáčková, se při psaní inspirovala historií vlastní rodiny. Čtou Jan Holík, Magdaléna Borová a Filip Kaňkovský, vydává OneHotBook.

Stejný vydavatel připravil i audioknihu Kronika města Kocourkova Ondřeje Sekory. Že znáte? Pak si toto nadčasové dílo poslechněte v novém zpracování v interpretaci Oldřicha Kaisera.
 

Mladí dobrodružství chtiví posluchači jistě nepohrdnou ani třetí knihou z románového cyklu Vlaštovky a Amazonky Arthura Ransoma. Audioknihu Petr Kachna vydává Tympanum v podání Aleše Procházky.

Nakladatelství Cosmopolis připravilo další z romantických příběhů Julie Caplinové. Cukrárna v Paříži čeká na své objevení. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Servíruje je Veronika Lazorčáková.
 

A když už budete v romantickém rozpoložení, klidně si dopřejte i poslech čerstvé novinky Jany Bernáškové. Audioknihu Koloušek vydává Rosier v interpretaci Jitky Ježkové.

Všechny audioknihy koupíte na Audiolibrixu. Přehledy těch nejzajímavějších novinek připravuje naposlech.cz.