Zpět

Nové audioknihy 33–35/2022

zpráva, , 04.09.2022
Já nevím jak u vás, ale tady je vysloveně audioknižní počasí. Poslechněte si třeba některou z novinek.
Témbr vydává v interpretaci Šimona Krupy, Petra Jeništy a Petr Čtvrtníčka sbírku krátkých próz básníka, publicisty a divadelního režiséra Ondřeje Škrabala Cesta k billboardu.

Nebo byste raději malebný venkov, zelené pastviny a vůni čerstvého chleba? Cosmopolis vydává v podání Veroniky Lazorčákové audioknihu Julie Caplinové Domek v Irsku.

Sirotčineckou sérii Ransoma Riggse už jste mohli slyšet v češtině. Teď vychází Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej slovensky u Wisteria Books. Čte Ľuboš Kostelný.

Ti, kterým se líbily Doteky hříchu Romana Cílka si určitě nenechají utéct novinku Doteky bezmoci. Také ta vychází v podání hned několika herců u vydavatelství Tebenas.

Dřív jsme vulgární názvy knih Garyho Johna Bishopa vypípávali, ale teď už na to serem. Progres Guru vydává v interpretaci Zbyška Horáka audioknihu Chytře na prů*ery.
 

Tympanum připravilo humoristický román s detektivní zápletkou a bibli kanadských žertíků Donalda E. Westlaka Jak nevyloupit banku. Čte ji Kamil Halbich.

A stejný vydavatel přispěchal i s dalším návodem. Budete-li chtít, Tomáš Voženílek vám přečte knihu Zdeňka Vybírala Jak se stát dobrým psychoterapeutem.

A něco pro mladší posluchače: Větrné mlýny vydávají audioknihu české autorky Hany Roguljič Jono a Kíš. Jaké je to žít ve světě Minecraftu vám bude číst Jiří Vyorálek.

Vy, kdo dáváte přednost thrillerům, sáhněte po novince Sebastiana Fitzeka Námesačný. Ve slovenském překladu ji v interpretaci Petera Kočiše vydávají Publixing a Tatran.

Případně si dopřejte krátkou hru s hrdiny příběhu Camilly Läckberg. Saga Egmont vydává v podání Vasila Fridricha další její audioknihu Nebezpečná hra.
 

Největší z Pierotů je román o životě a divadle inspirovaný osudy největšího mima 19. století, Jean-Baptisty Gaspara Deburaua. Nestárnoucí dílo Františka Kožíka čte Pavel Soukup, vydává Tympanum.

Saga Egmont se vrhá i na českou klasiku. V rychlém sledu vydala třeba čtyři díly Švejka, Čapkovu Továrnu na absolutno nebo Babičku Boženy Němcové.

U příležitosti 140. výročí narození Virginie Woolfové vydává Supraphon její nejznámější dílo. Paní Dallowayová vychází coby audiokniha v interpretaci Marie Štípkové.

Povídky, které pomáhají, si můžete poslechnout díky vydavatelství Témbr. To vydalo soubor krátkých textů třinácti českých autorů v podání šesti interpretů.

Bratři Krausovi varují: Pozor, žít je nebezpečné! Další z řady živých autorských (a bratrských) čtení opět doplňuje řada vtipných glos a poznámek. Vydává Fonia.

OneHotBook vydává další audioknižní Agathu Christie. Ovšem zapomeňte na Poirota a slečnu Marplovou, přichází Bobby a Frankie! Detektivku Proč nepožádali Evanse? čte Daniel Bambas.
 

Saga Egmont vychrlila dalšího Jeffreyho Archera. Audiokniha Přímo před nosem je druhým kouskem série s Williamem Warwickem, jejímž hlasem je Václav Knop.

Tympanum vám nabízí dvě povídky Kamily Herrmann. Obě jsou o setkáních dvou lidí a obě také vycházejí pod společným názvem Setkání v interpretaci Kamily Vodrážkové.

A ještě jednou Saga Egmont, tentokrát s nadílkou tří audioknih Barbary Cartlandové. Šťastná Fortuna, Láska v Itálii i Nečekané dědictví jsou jistě romantickým poslechem.

Stejnou cílovou skupinu patrně osloví i Tieňová sestra – třetí ze série Lucindy Rileyové. Slyšet ji můžete v podání Zuzany Jurigové Kaprálikové, audioknihu vydávají Publixing a Tatran.

Tympanum připravilo třetí díl detektivní trilogie Trujkunt odehrávající se v nejvýchodnějším cípu naší země. Stejně jako předešlé, také audioknihu Čtverka čte Zbigniew Kalina.

A na závěr Známá i neznámá tvář Miloše Kopeckého. Reprezentativní komplet nahrávek z let 1958–1989 vydává u příležitosti 100. výročí narození nezapomenutelného herce Supraphon.
 

Všechny audioknižní novinky pořídíte na Audiolibrixu. Přehledy pro vás chystá naposlech.cz.