Zpět

Nové audioknihy na prázdniny II

zpráva, , 05.07.2021
A jsme tu s druhou částí přehledu nových audioknih, které si můžete poslechnout hned na začátku prázdnin.
Vydavatelství OneHotBook připravilo druhou část trilogie Niklase Natt och Daga, která se s krvelačnou chutí vrtá v ranách švédské minulosti. Audioknihu 1794: Tři růže čte Daniel Bambas.

Posluchači si možná pamatují dramatizaci knihy Ericha Kästnera Emil a detektivové, která uspěla v prvním ročníku Audioknihy roku. Nyní Tympanum vydává četbu v interpretaci Aleše Procházky. 

Jako nespoutanou sci-fi plnou šermířských soubojů, politických intrik a lesbických nekromantek označuje anotace román Gideon Devátá, který v interpretaci Zdeňky Žádníkové Volencové vydávají Audiotéka a Host.

Audiokniha Královna a divoška si klade za cíl povzbudit posluchačky k radosti z vlastního bytí ženou, aby dokázaly žít naplno to, čím jsou. Čte Jana Štvrtecká, vydává Tympanum.
 

Román Mistr a Markétka Michaila Bulgakova mají audioknižní posluchači už možnost znát. Nyní vychází díky Slovartu a 582 ve slovenském překladu jak Majster a Margaréta v podání Zuzany Kronerové.

Tři ženy, tři tajemství, tři osudy propletené v jediný tragický příběh. Poutavý román pro ženy Manželovo tajemství Liane Moriarty vydává v interpretaci Terezy Bebarové OneHotBook.

Ze spolupráce vydavatelství Audiotéka a Host povstala audiokniha Město schodů Roberta Jacksona Bennetta. Atmosférický fantasy román čte neméně atmosféricky Jitka Ježková.

Studio C-Flat natočilo audioknihu povídek Petra Holého Nihilista na balkonu a přizvalo k ní celou řadu interpretů: Čtvrtníčka, Fridricha, Holána, Strykovou, Horváthovou a další.

Myslíte, že už vás nemůže nic překvapit? Omyl! Jota a Audiotéka vydaly poslední část Dublinské trilogie Caimha McDonnella. Audioknihu Poslední objednávky čte Filip Švarc.

Kultovní sbírka sci-fi povídek Příběhy vašeho života Teda Chianga, která se stala předlohou filmu Příchozí, vychází teď díky Hostu a Audiotéce v podání Libora Hrušky, Kajetána Písařovice a Adély Kubačákové.
 

Audiokniha Rok v Provenci Petera Mayla už jednou u vydavatelství Tympanum vyšla. Nyní ji stejný vydavatel uvádí v nové interpretaci Pavla Soukupa.

Ono se snadno řekne udělat tlustou čáru za minulostí... OneHotBook připravilo s Martinem Písaříkem audiopodobu románu Selský baroko, za který získal Jiří Hájíček v roce 2006 cenu Magnesia Litera.

Témbr vydává audioknihu Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakamiho, která je volným pokračováním jeho bestselleru Hon na ovci. Co ví Ovčí muž o zmizelé dívce z hotelu U Delfína? Čte Matouš Ruml.

Na Zemi přistávají záhadní mimozemšťané a lidstvo je postaveno před rozhodující bitvu o svou holou existenci! Wellsova Válka světů vychází u Tympana coby audiokniha v podání Martina Preisse.

Nejslavnější román Francise Scotta Fitzgeralda vydávají Slovart a Publixing v novém audioknižním nastudování. Veľký Gatsby vychází ve slovenském překladu v podání Michala Domonkoše.
 

A tentýž interpret posluchače provede také jihoafrickým dětstvím Trevora Noaha. Audioknihu Vinný od narodenia, která se stala bestsellerem v žebříčku The New York Times, vydávají Publixing a Tatran.

Tympanum se rozhodlo zvukově zpracovat sérii Černokněžník Juraje Červenáka. Vládce vlků otvírá temný epos odehrávající se na pozadí skutečných historických událostí. Čte Martin Finger.

Marek Vagovič napsal a Robert Roth přečetl dvě knihy o zákulisí slovenského politického hnutí Smer. Audioknihy Vlastnou hlavou o tom, jak prodal Fico zemi oligarchům a jak za Fica ovládla zemi mafie vydávají 582 a Ringier Axel Springer.

Děti si mohou poslechnout pokračování příhod malé Elišky ze série Řád bílé kočky. Audioknihu Vnučka čaroděje Modromíra 2 – Zase spolu napsal a vydal Martin Kučera, čte Eva Králová.

Čtyři příběhy, které spolu zdánlivě nesouvisejí, a přesto se v nich hrdinové svými rozhodnutími ovlivňují. To je audiokniha Jiřího Vítovce Zrození vrány, kterou vydává Čti mi! v podání Martina Čevory.

To si jen tak žijete a najednou se začnou dít věci. Audioknihu Zvláštne šťastie slovenského autora píšícího pod pseudonymem Maxim E. Matkin, čte Zuzana Kronerová a vydávají Wisteria Books.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz