Zpět

Conan - Meč s fénixem, Šarlatová citadela

Conan - Meč s fénixem, Šarlatová citadela
BARBAR CONAN JE ZPĚT

Jeden z otců fantasy přivádí neohroženého Conana na bitevní pláň, kam spěchá na pomoc svým spojencům. Je to však zrádná past.
Království Aquilonské.
Sem přišel Conan, zvaný Cimmeřan, černovlasý a zachmuřený, s mečem v pěsti, zloděj, pobuda a rváč, který choval v srdci velké smutky, sny a radosti, aby srazil zářící trůny světa pod podrážky svých zaprášených sandálů…“
 
Příběhy Conana z Cimmerie, neohroženého, přímočarého hrdiny jsou právem jsou řazeny do zlatého fondu světové literatury. Dodnes je čtou miliony čtenářů a Conan stále ožívá v pracích dalších a dalších autorů.
 
Povídka Meč s fénixem je Howardovým prvním vydaným textem o Conanovi. Vznikla přepsáním dříve nepublikovaného příběhu Touto sekyrou já vládnu s jiným autorovým hrdinou – králem Kullem. Otištěna byla v časopise Weird Tales roku 1932.
 
Povídka Šarlatová citadela patří k Howardovým raným textům o Conanovi. Napsána byla v létě roku 1932 a posléze otištěn v lednovém čísle časopisu Weird Tales roku 1933.
Conan zde vyjíždí s pěti tisíci nejstatečnějších aquilonských rytířů na pomoc králi Amalrusovi, jehož království Ophir ohrožuje Strabonus, vládce království Koth. Na rovině Shamu však Conan zjišťuje, že se proti němu oba králové zrádně spikli.
 
text: Tympanum

Nahrávka vznikla podle knihy Roberta Ervina Howarda Král Conan (Meč s fénixem, Šarlatová citadela ), vydané nakladatelstvím Argo v roce 2021. Text copyright © Robert Ervin Howard. Z různých anglických originálů, původně vydaných v časopise Weird Tales mezi lety 1932 až 1936, přeložil Jan Kantůrek. Translation © Jan Kantůrek, 2021. Čte Jiří Schwarz. Režie, zvuk Vratislav Hubička. Hudba Soundguru. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Robin Recht. Úprava obalu pro CD Jan Mottl.Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.
autor
Robert Ervin Howard
název
Conan - Meč s fénixem, Šarlatová citadela
režie
Vratislav Hubička
interpret
Jiří Schwarz
délka
3:48
vydavatel
rok vydání
2023