Zpět

Padrino Krejčíř - Afričan

Padrino Krejčíř - Afričan
první ze série audioknih o jednom z nejznámějších českých uprchlíků - Radovanovi Krejčířovi. Autor Jaroslav Kmenta v příběhu popisuje jeho aktivity a následné vyšetřování v Jihoafrické republice. Fakta o českém podsvětí a praktikách v JAR jsou napsána podle skutečných událostí.
Děj se odehrává v Jihoafrické republice, kde Krejčíř žije od roku 2007. Kmenta mapuje Krejčířův rozmach v jihoafrickém podsvětí, kde se Krejčíř snadno etabloval a v mnoha ohledech předčil špinavé praktiky jihoafrických mafiánů. Ne nadarmo dostal přezdívku český Al Capone. Krejčíř žijící v Johannesburgu skončil už čtyřikrát ve vazbě, naposledy kvůli podezření z několika vražd a únosů.  Podle příběhu byla natočena filmové verze, Gangster Ka: Afričan, ta šla do kin koncem listopadu.
 

„V životě by mě nenapadlo, že moje knihy někdo načte. A ještě k tomu tak krásně. Pavel Rímský má charismatický hlas, který se na mafiánskou tématiku hodí. Při poslechu máte pocit, že jste se s jeho temným hlasem opravdu ponořili do podsvětí. Ne nadarmo se jeho hlas objevuje také ve filmech Kmotr či Mafián, nebo že jeho hlasem mluví zlý Saruman v trilogii Hobit. Prostě paráda. Beru to jako dárek pod stromeček. Protože co jiného si spisovatel může přát, než že podle jeho jeho knihy vznikne film a taky úžasná audionahrávka,“ prohlásil o audioknize autor Jaroslav Kmenta.
text: Audiotéka
autor
Jaroslav Kmenta
název
Padrino Krejčíř - Afričan
série
Padrino Krejčíř #1
režie
Jakub Tabery
interpret
délka
8:52
vydavatel
rok vydání
2015