Zpět

Listopád Aleny Mornštajnové a další nové audioknihy

zpráva, , 25.04.2021
Jsme tu opět s přehledem těch nejčerstvějších audioknižních novinek v nabídce Audiolibrixu.
Nejslavnější román s Sherlockem Holmesem vychází audioknižně v novém překladu Richarda Podaného a poprvé kompletně. Příběh Baskervillský pes čte Vasil Fridrich a vydává Témbr.

Jiné zástupce živočišné říše má v názvu nová audiokniha z produkce vydavatelství Tympanum. Broučci Jana Karafiáta vycházejí v interpretaci jubilantky Nadi Konvalinkové.

Druhý případ inspektorky Kim Stoneové vydává ve zvukové podobě Témbr a navazuje tak na dříve vydaný Němý křik. Detektivku Angely Marsonsové Ďábelské hry čte Jitka Ježková.

Voxi zase připravilo další z románů britské autorky Bernadette MacDougall píšící pod pseudonymem B. A. Paris. Audioknihu Dilema čtou Lucie Štěpánková a Saša Rašilov.

Napínavý a tajemný příběh z amazonského pralesa Dobrodruh Katherine Rundellové, který se stal nejlepší britskou dětskou knihou roku 2017, vychází u OneHotBook v interpretaci Ondřeje Brouska.
 

O tom, jak apokalyptické momenty dějin formovaly lidstvo, píše Dan Carlin ve své knize Hardcore historie. V podání Zbyška Horáka ji vydává Jan Melvil Publishing.
 
Lukáš Hlavica se ujal interpretace dalšího případu slavného Hercula Poirota z pera neméně slavné Agathy Christie. Audioknihu Hodiny vydává OneHotBook.
 
Díky vydavatelství Bookmedia se rozrostla také série Jamese Rollinse Sigma Force, která ve zvukovém zpracování čítá už osm příběhů. Ten novinkový, Jidášův kmen, čte Jiří Schwarz.
 
Zajímavosti a podrobnosti týkající se volby i osobností papežů přibližuje audiokniha Konkláve – Tajemství papežské volby, kterou v interpretaci Jana Eislera vydává Autreo.
 
Audioknižní podobu nejnovějšího románu Joa Nesbøho Království jsme si v její slovenské verzi představovali nedávno. Voxi připravilo českou verzi s hlasem Filipa Švarce.
 

O více než 34hodinovou četbu z životopisné knihy Jana Nováka Kundera: Český život a doba se postaralo Ascolto. Nový pohled na světového spisovatele čte David Matásek.
 
Druhý kousek z Likarijské trilogie Vladimíra Šlechty nese lakonický název Likario. Stejně jako předchozí Nejlepší den pro umírání ho čte Jiří Wittek a vydává Čti mi!
 
Jedna z nejočekávanějších českých knih roku vyšla společně v textové i zvukové podobě. Listopád Aleny Mornštajnové vydává OneHotBook, čtou Veronika Khek Kubařová, Eva Elsnerová a Vilma Cibulková.
 

Měsíční deník Michala Březiny byl zachráněn díky vskutku absurdním okolnostem. Příběh Marcela Šebesty, posledního českého kosmonauta, vydává Čti mi!, čte Alexej Pyško.
 
První a jediný autorizovaný hanopis Jiřího Ovčáčka napsal Dominik Landsman, kterého můžete znát coby moderního fotra. Audioknihu Někdo mě má rád vydává Témbr v interpretaci Václava Neužila.
 
Obklopený idiotmi je vtipná příručka, která změní váš způsob komunikace se šéfem, kolegou či dokonce manželem/manželkou. V podání Martina Kaprálika ji vydávají Publixing a Motýľ.
 
Dům Richardsonových je v plamenech. A rozhodně nešlo o nehodu. Kniha Ohníčky všude kolem vyšla v pětadvaceti zemích, byla úspěšně zfilmována a nyní ji vydává Témbr v interpretaci Anity Krausové.
 

Třetí část šestidílné románové ságy o Karlu IV. a jeho době Orel a lev Ludmily Vaňkové mapuje roky 1346–1355. Audioknihu Orel a had čte Pavel Soukup, vydává Audiotéka a Šulc-Švarc.
 
Klasický pirátský příběh pro děti a mládež Ostrov pokladů se i po téměř 140 letech od prvního vydání těší stále velké oblibě. V podání Zbyška Horáka ho nyní vydává Tympanum.
 
Peníze od Hitlera Radky Denemarkové se odehrávají ve dvou časových rovinách let 1945 a 2005. Nyní, 15 let po jejich prvním vydání, vycházejí audioknižně u Témbru v interpretaci Zuzany Slavíkové.
 
Výběr pohádek z Martínkovy čítanky, Počítání oveček a dalších vydává Supraphon pod názvem Pohádky s Naďou Konvalinkovou. A my interpretce gratulujeme k narozeninám.
 
Jedno z nejvtipnějších děl moderní ruské literatury, román Pochovejte mě pod podlahu Pavla Vladimiroviče Sanajeva, vydává v interpretaci Jana Vondráčka Tympanum.
 

K sepsání novinky Růže sama inspiroval autorku bestselleru S elegancí ježka Muriel Barberyovou její dvouletý pobyt v Japonsku. Nyní ji ve zvuku vydává OneHotBook v podání Terezy Hofové.
 
AudioStory sáhlo do svého třicetiletého archivu a vydalo soubor šesti případů slavného detektiva 6× Sherlock Holmes. Uslyšíme v něm Soběslava Sejka, Jiřího Samka, Vladimíra Brabce a Svatopluka Beneše.
 
21 skvělých rad, jak přestat s prokrastinací a udělat v co nejkratším čase co nejvíc slibuje audiokniha Snězte tu žábu! V interpretaci Jiřího Miroslava Valůška ji vydává Anag.
 
Modesta, hlavní postava románu Umění radosti, proplouvá dějinami 20. století se svobodnou myslí i neuvěřitelnou odvahou. Její příběh čtou Dana Černá a Saša Rašilov, vydává Témbr.
 

Povídky o pandemii, mimozemšťanech i vojácích Leoše Kyši, či chcete-li Františka Kotlety, vydává Nakladatelství Epocha audioknižně pod názvem Válkotvůrci v interpretaci Richarda Fialy.
 
Audiokniha slovenské autorky Michaely Elly Hajdukové ZlatovláSSka, se zdvojeným S v názvu, je romantickým příběhem v kulisách druhé světové války. Čte ho Táňa Pauhofová, vydává Publixing a Motýľ.
 
Audiokniha Zločiny pro dva Agathy Christie obsahuje několik případů s dvojicí Tommy a Pentlička. Uslyšíme v ní Zdeňku Žádníkovou Volencovou, Marka Holého a Martina Zahálku. Vydávají Bookmedia.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz