Zpět

Nové říjnové audioknihy

zpráva, , 03.10.2021
Pojďme se společně podívat, jaké nové audioknihy si můžeme poslechnout na počátku října.
Vydavatelství Tebenas připravilo s Miroslavem Táborským za mikrofonem další díl ze série rakouského spisovatele Andrease Pittlera Vídeňské zločiny. Má název 1918: Vražda na konci války.
 
Lukáš Vincour napsal autobiografickou knihu o tak trochu netradiční cestě člena několika úspěšných hudebních skupin. Jmenuje se Cesta – Od punku ke svobodě a v podání Filipa Bartka ji vydává Čti mi.
 
Supraphon připravil u příležitosti kulatých narozenin Jiřího Suchého další z oblíbených kompletů. Ďáblova dobře placená procházka z Vinohrad obsahuje devět her Semaforu z let 1965–1970.
 
Stejný vydavatel stojí i za audioknihou Dětské detektivky s hádankou. Obsahuje celkem deset původních českých detektivních příběhů pro dětské posluchače, které čte Matouš Ruml.
 

Voxi pokračuje v dokonalé sérii Helen Fieldsové s vyšetřovateli Lucem Callanachem a Avou Turnerovou. Dokonalý zločin je už pátým v řadě a čte ho opět Jan Šťastný.
 
Wisteria Books vydávají spolu s Fondem na podporu umenia audioknižní zpracování druhé novely slovenského autora Lukáše Cabaly Jar v Jekaterinburgu. Čte ho Marián Miezga.
 
Nahrávací studio Redbell zpracovalo gotický horor Washingtona Irvinga Legenda o Ospalé díře hned ve dvou zvukových podobách – jako četbu v podání Zbyška Horáka a jako vícehlasou dramatizaci.
 
Pro fanoušky postav kapitána Steina a notáře Barbariče Juraje Červenáka připravil Publixing a Slovart už jejich šesté dobrodružství. Stejně jako předešlé, také Les prízrakov čte Marek Geišberg.
 

AudioStory ve svém 30. roce sáhlo do archivu a vydává Myšlenky z Citadely Antoina de Saint-Exupéryho v podání Vlastimila Brodského, Gabriely Vránové, Antonie Hegerlíkové a Miloše Horanského.
 
Tympanum pokračuje v sérii Nabroušené pohádky, ale tentokrát místo příběhů Miloše Macourka vsadilo na Ludvíka Aškenazyho, Jana Vladislava a Jana Stanovského. Čte Otakar Brousek mladší.
 
Vydavatelství OneHotBook startuje nový projekt: audioknižní zpracování nejlepší sci-fi série všech dob – alespoň tak zní název speciální ceny Hugo, kterou získala Nadace Isaaca Asimova. Čte Martin Myšička.
 

A pokračuje i série detektivek Agathy Christie se slečnou Marplovou, kterou vydává Voxi. Jitka Ježková, Růžena Merunková a Otakar Brousek ml. se představí v příběhu Oznamuje se vražda.
 
Cestopisy v našem přehledu nových audioknih zastupuje Panamericana, má láska Vítězslava Dostála. Zápisky z cest z Aljašky až do Ohňové země pro posluchače upravil, přečetl a vydal Milan Švihálek.
 
Dogma vydává slavnou novelu Hermana Melvilla Písař Bartleby, která, ač vydaná v roce 1853, v mnohém předjímá postupy literární avantgardy či Kafkova díla. Čte Miroslav Černý.
 
U příležitosti 60 let a zároveň ukončení činnosti legendárního hudebního uskupení Spirituál kvintet vydává Voxi autorskou četbu jeho zakladatele, dr. Jiřího Tichoty.
 
Pohádkový příběh Strom slovenské autorky Alexandry Salmely je alegorií o lidské krátkozrakosti a nenasytnosti. V interpretaci Zuzany Fialové ho spolu s Fondem na podporu umění vydávají Wisteria Books.
 

Radioservis vydává první díl diptychu Soni Červené Stýskání zakázáno. Ten druhý už posluchači znají a nyní tedy mají možnost poslechnout si příběh významné české umělkyně v celistvé i když krácené podobě.
 
To Čti mi! postupuje ve vydávání fantasy série Krvavé pohraničí Vladimíra Šlechty systematičtěji. Po prvním dílu následuje druhý s názvem Šílený les. Čte ho Jiří Wittek.
 
Bestseller britské psychoterapeutky Philippy Perry s názvem Toto mali čítať naši rodičia a podtitulem a naše deti sa potešia, ak si to prečítame my vydávají v podání Michaely Kaprálikové Publixing a Tatran.
 
A přehled aktuálních audioknižních novinek zakončujeme třetí částí historické série Františka Niedla Rytíři z Vřesova. Jmenuje se Ve službách mocných, čte ho Martin Zahálka a vydává Audiotéka a Moba.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz