Zpět

Nové audioknihy od Vondrušky až po Walliamse 05/2023

zpráva, , 05.02.2023
Něco pro děti, trocha historie i seberozvojové audioknihy – to jsou aktuální novinky. 
Nakladatelství Kanopa se audioknihou Adept polského autora Adama Przechrzty poprvé vrhá do vod akční detektivní fantasy. První příběh série Materia Prima čte Filip Jančík.

Dvorním audioknižním vydavatelem díla oblíbeného Davida Walliamse u nás je Tympanum. A dvorním interpretem jeho knížek pro děti a mládež je Jiří Lábus. Vychází Kluk v sukních.

Mladším posluchačům je určena také audiokniha Olgy Stehlíkové Mojenka. Emotivní příběh o lásce, smíření s nemocí, ale také o přírodě, vydává OneHotBook v podání Terezy Dočkalové.
 

Knihu americké autorky Becky Albertalli Já, Simon možná znáte pod názvem Probuzení Simona Spiera nebo z filmové adaptace. Teď si ji můžete poslechnout díky Témbru v podání Viktora Kuzníka.

MplusV pokračuje v sérii biografických audioknih zaměřených na významné osobnosti francouzských dějin. Vladimír Vokál tentokrát čte knihu Alexandra Dumase Napoleon.

Poslední román Pavla Hrdličky Boží mlýny je napínavou historickou detektivkou odehrávající se v Praze 14. století. Audioknihu v interpretaci Vasila Fridricha vydává Témbr.
 

Stejnou skupinu posluchačů jistě osloví také čtyři případy Oldřicha z Chlumu Zločiny za hranicemi království z pera Vlastimila Vondrušky. Četbu v podání Jana Hyhlíka vydává Tympanum.

A historie počtvtré, tentokrát v podobě skutečného příběhu z první poloviny 17. století. Audioknihu Spiklenci z lásky napsal Jaromír Jindra, čte Otakar Brousek ml., vydává Témbr.
 

Satchin Panda se ve své nové audioknize zaměřuje na léčbu a prevenci diabetu. Cirkadiánní kód proti cukrovce vydává Jan Melvil Publishing v podání Aleše Slaniny.

Tajemství fungování nejlepších týmů na světě odhalí v audioknize Jak vybudovat úspěšný tým americký spisovatel a novinář Daniel Coyle. V interpretaci Tomáše Davida vydává Audiolibrix.

Přehledy toho nejzajímavějšího z nových audioknih pro vás připravuje naposlech.cz