Zpět

Nové audioknihy v čele s Remarquem a Vančurou

zpráva, , 26.02.2023
Týden je pryč a my jsme tu s dalším přehledem těch nejzajímavějších audioknižních novinek.
Volné pokračování slavného románu Ericha Marii Remarqua Na západní frontě klid teď audioknižně vydává OneHotBook. Cesta zpátky vychází v typické grafické úpravě a v podání Pavla Baťka.

S klasickým dílem, tentokrát českého autora, přichází také Tympanum. V edici Legendy vychází Markéta Lazarová Vladislava Vančury. Poslechnout si ji můžete v interpretaci Mileny Steinmasslové.


Jota připravila zvukovou podobu knihy americké autorky Ann Rule Ted Bundy, vrah po mém boku. Kompletní portrét nejbrutálnějšího sériového vraha Ameriky čte Karolína Půčková.
 
 
Novinkovou audioknihou Já jsem smrt rozšířila Audiotéka a vydavatelství Bookmedia detektivní sérii Chrise Cartera s Robertem Hunterem. I tentokrát vám bude číst Jakub Saic.

Kniha Proč zemřel Jan Masaryk? Petra Kettnera a Ivana Milana Jedličky vyšla poprvé v roce 1990. Nyní – doplněná, aktualizovaná a v podání Františka Kreuzmanna – vychází u Supraphonu ve zvuku.

Radioservis vydává rozhlasovou dramatizaci detektivní povídky P. D. Jamesové Vánoční vražda. Uslyšíme v ní například Ivu Janžurovou, Jaroslava Plesla nebo Danu Syslovou.
 

Upřímné a pravdivé vyprávění dvou životních přátel – tak by se dal charakterizovat rozhovor Karla Hvížďaly s Arnoštem Lustigem Tachles, Lustig. Vydává ho Supraphon ve Hvížďalově a Kaiserově podání.

Větrné mlýny vydávají zvukovou podobu románu moldavské autorky Tatiany Țîbuleac Skleněná zahrada, za který získala Cenu Evropské unie za literaturu. Čte Kateřina Jebavá.

Thriller Niny Roubíkové Jemčinská bestie je syrovým, tajemným a napínavým příběhem slibujícím mráz běhající po zádech. Čti mi! ho vydává v interpretaci samotné autorky.
 

Jak vidět věci, jaké jsou, a ne jaké bychom si je přáli? Jaký je rozdíl mezi průzkumníkem a vojákem? Dozvíte se v audioknize Konec sebeklamu, kterou v podání Ivany Milbachové vydává Audiolibrix.

S dalšími novinkovými tipy se vám přihlásíme zase za týden. Vaše naposlech.cz