Zpět

Velké finále severské krimisérie i detektivky s hádankou | Nové audioknihy 15/2024

zpráva, , 14.04.2024
Nové audioknihy 15/2024
Nové audioknihy tentokrát přinášejí velké finále severské krimisérie i detektivky s hádankou.
A těmi začneme – Supraphon totiž s Matoušem Rumlem natočil deset nových detektivních příběhů pro děti Pátrači na stopě z pera Jaroslava Majora a Alana Piskače. A k nim přidal jeden bonusový.

Dětské posluchače zaujme jistě i nová audiokniha z produkce OneHotBook. Příběh Strakaté uši a sušení padouši napsala Daniela Fischerová a vy si ho můžete poslechnout v interpretaci Petra Čtvrtníčka.

OneHotBook stojí také za zvukovým zpracováním románu amerického autora Leona Urise Exodus. Mimořádnou kroniku blízkovýchodních let 1946–1948 vám bude číst Vladislav Beneš.
 

Historický román připravila také Audiotéka. A nejde o nic menšího než o první díl cyklu Dědictví otců Roberta Merleho. Do doby vlády Ludvíka XIII. se přeneseme spolu se Zbyškem Horákem.

Nakladatelství Walker & Volf uvádí druhou audioknihu ze světa Miroslava Žambocha a Jiřího Walkera Procházky Agent John Francis Kovář. Procházkovo Není krve bez ohně čte Luboš Ondráček.
 

Voxi přináší další detektivku Agathy Christie se slečnou Marplovou. Vlastně hned několik detektivek. Audioknihu Třináct záhad si poslechnete v podání Růženy Merunkové, Otakara Brouska a Jitky Ježkové.

Pokud chcete slyšet Ticho, můžete buď odjet někam na samotu, nebo si pustit audioknihu islandské detektivkářky Yrsy Sigurðardóttir – poslední z její série s Freyjou a Huldarem. Číst vám ji bude Klára Cibulková.
 

Kanopa potěší všechny fanoušky napínavých thrillerů plných nečekaných zvratů a napětí. V podání Lucie Štěpánkové totiž vychází audiokniha britského autora Simona Bookera Stín pochybnosti.

Tympanum vydává ve své detektivní sérii Lupa další případ pro bývalého policajta Matěje Mlynáře, tak jak jej napsal Martin Stručovský. Audioknihu V temnotách si dopřejte v podání Martina Preisse.

Supraphon vydává v interpretaci Radůze Máchy dva eseje Milana Kundery o významu a síle kultury. Audioknihu Unesený Západ si můžete, stejně jako všechny ostatní, pořídit na Audiolibrixu.

Přehledy novinek pro vás připravuje redakce naposlech.cz.