Zpět

Mrazivá atmosféra vévodí novinkám | Nové audioknihy 38/2023

zpráva, , 24.09.2023
Z čerstvých audioknižních novinek budou mít radost především ti, kteří milují mrazivou atmosféru. Ale nejen oni.
Pověz mi, jak žijete, jsou velmi osobní vzpomínky Agathy Christie na její archeologické expedice na tajemném Středním východě. Audioknihu vydává Tympanum v podání Martiny Hudečkové.

Po Stvůře a Vesnici připravil Témbr závěrečný díl detektivní trilogie s komisařkou Laurou Linhartovou z pera Kristýny Trpkové. Vetřelec se k posluchačům dostává v interpretaci Zuzany Kajnarové.

Ještě před knižním vydáním přispěchal Cosmopolis se zvukovou podobou novinkové kriminálky Lisy Reganové Vražedná temnota. Se sedmým případem Josie Quinnové vás seznámí Jitka Ježková.
 

A dočkali se i ti, kteří si oblíbili atraktivní vyšetřovatelku Kláru Radovou. Další dva její případy napsal Josef Klíma, přečetl Martin Stránský a vydal Témbr v audioknize Hřebec a Kráska.

Vydavatelství OneHotBook uvádí první díl aktuálně devítisvazkové série australského autora Michaela Robothama s psychologem Josephem OʼLoughlinem. Audioknihu V podezření čte Otakar Brousek ml.

Poslechnout si můžete také psychologický thriller Catriony Wardové Poslední dům v Needless Street, který získal British Fantasy Award jako Horor roku 2022. Vydává ho OneHotBook, čte Michal Zelenka.
 

Supraphon natočil s Miloslavem Königem zvukovou podobu prvního románu Ladislava Fukse Pan Theodor Mundstock. Audioknižní nahrávka vychází u příležitosti stého výročí narození autora.

Radovat se mohou i příznivci fantasy a ti audioknižní obzvlášť. OneHotBook pro ně v podání Terezy Dočkalové připravil druhý díl série Maková válka. Dračí republika vychází ve zvuku ještě dříve než v tisku.

A stejný vydavatel, tedy OneHotBook, stojí i za audioknihou Gomora. Úspěšnou prvotinu a dnes již kultovní výpověď italského spisovatele a novináře Roberta Saviana čte Vasil Fridrich.
 

A máme tu i trochu odlehčení na závěr. Voxi pokračuje v doplňování audioknižní série Deník malého poseroutky. I desátý díl Staré dobré časy si můžete poslechnout v nezaměnitelném podání Václava Kopty.

Audioknihy kupujte na Audiolibrixu a čtěte o nich na naposlech.cz