Zpět

Jaroslav Rudiš na kolejích vévodí novinkám | Nové audioknihy 40/2023

zpráva, , 08.10.2023

Posloucháte na cestách? Co tak sáhnout po některé z audioknižních novinek?

Ideálním místem pro poslech audioknih je vlak. Do uší si tam můžete pustit třeba novinku Jaroslava Rudiše Návod k použití železnice, kterou vydává OneHotBook v autorské interpretaci.

Anebo se zaposlouchejte do nového románu české autorky Kláry Vlasákové, zejména, pokud se vám líbily její Praskliny. Těla vám budou číst Helena Čermáková a Anita Krausová, vydává Témbr.

Supraphon natočil s Vandou Hybnerovou audioknihu Čarodějka, což je první díl young adult fantasy série Dračí oči Kristiny Hlaváčkové. Příběh plný magie z tajemného světa draků, elfů, trpaslíků a lidí.

Nebo raději sci-fi? Témbr vydává příběh bořící hranici reality Temná hmota od autora bestselleru Zhroucený čas Blakea Crouche. Hlas jeho románu propůjčil Lukáš Hlavica.
 

Stejný vydavatel zásobuje české posluchače i detektivkami Martina Goffy. Zrovna teď vydává v audiu druhou část jeho románu Primární důvěra. Příběh Úhel pohledu čtou Ježková, Preiss a Hruška.

Tympanum připravilo básnickou sbírku Tam uvnitř něco je – knižní debut Tomáše Peřiny. Vtipné hororové básničky vycházejí v interpretaci Karla Dobrého a s hudbou a v režii Ivana Achera.
 

Pro děti, které upřednostňují prózu, vydává Tympanum nejnovější audioknihu Davida Laňky s předlouhým názvem Ruce vzhůru, tohle je přepadení a nikdo ani hnout! Čte ji David Novotný.

A do třetice Tympanum, tentokrát s audioknižní historickou detektivkou. V podání Miroslava Táborského vychází Případ úzké dýky Stanislava Češky. O tom, že i na Velké Moravě se vraždilo.
 

Do historie se můžete vydat také se 14. dílem orlovské série britského autora Simona Scarrowa, kterou v češtině vydávají Bookmedia a Audiotéka. Británie vychází v podání Marka Holého.

Životní příběh „nejzdatnějšího muže Ameriky” Davida Gogginse vychází v audiu ve slovenském překladu díky vydavatelstvím Publixing a Motýľ. Audioknihu Nič ma nezlomí čte Peter Kočiš.

Audioknihy se kupují na Audiolibrixu a čte se o nich na naposlech.cz